Kaip gydo ajurveda?

0
5517

Vaistinių žolelių naudojimas ir mitybos įpročių keitimo nurodymai – ne vieninteliai gydymo metodai, kuriuos naudoja ajurvedos specialistai.
Įvairios spalvos, aromatai, brangakmeniai ar tiesiog akmenys, kaip manoma, aktyvuoja organizmo gydomąsias jėgas. Ajurveda moko, kada nešioti ir laikyti arti kūno kai kuriuos akmenis, turinčius gydomosios energijos ir aktyvuojančius paties organizmo energetinius centrus.

Laikoma, kad kvapai gali padėti nuraminti protą – įsitikinimas, palaikomas gydytojų-aromaterapeutų – ir subalansuoti įsiaudrinusią došą. Septynios vaivorykštės spalvos tarsi surištos su tridoša ir tokiu būdu būna naudingos subalansuojant prakriti (įgimtą kūno konstituciją, tipą). Norint pasinaudoti gydomuoju spalvų terapijos efektu, gydytojai pataria savo pacientams gerti vandenį iš stiklinės, susuktos į spalvotą popierių, tai aiškindami tuo, kad spalvos galia pereina į vandenį ir su vandeniu persiduoda žmogui, kuris jį geria.

Gydymo metodai gali įtraukti ir tradicinių vaistų naudojimą (pagamintų iš 8 tūkstančių žolelių, mineralų, vaisių ir daržovių – mišinių, plačiai naudojamų ajurvedos praktikoje, organizmo valymo procedūras, tokias, kaip gydomasis vėmimas (iššaukiamas vėmimas, kad pašalinti toksinus) arba vaistažolių klizmas, o taip pat kraujo nuleidimą.
Ajurveda skelbia principą, pagal kurį kiekvienas žmogus neša atsakomybę už savo asmeninę sveikatą. Tačiau tai nei kiek nemažina gydytojo ir paciento santykių svarbos. Nors ajurvediniai mišiniai tinka praktiškai visiems, neįmanoma be kvalifikuoto praktiko nustatyti, kas būtina būtent jums. O kai liga suduoda smūgį, gydytojo patarimai įgauna ypatingą vertę.

Reikia atminti, kad pirmas vizitas pas ajurvedos gydytoją gali trukti ilgiau nei valandą. Kad nustatytų jūsų ypatingą, unikalią tridošą ir prakriti, jums gali užduoti daugybę klausimų apie emocinę, dvasinę ir fizinę sveikatą. dietą ir gyvenimo būdą. Jūsų taip pat gali paprašyti užpildyti raštu anketą, kuri daug giliau charakterizuos jūsų fizinės ir dvasinės sveikatos būklę. Gydytojas patikrins jūsų pulsą, kad nustatyti jūsų prakriti ir bendrą sveikatos būklę; laikoma, kad tempas, dažnis ir ritmas keikvieno individualaus pulso gali rodyti specifinius fizinius ir psichinius susirgimus, o taip pat medžiagų apykaitos sutrikimus. Gydytojas įdėmiau jus apžiūrės, atkreipdamas dėmesį į liežuvio, odos, lūpų, akių ir nagų būklę. Kai kurie taip pat naudoja ir laboratorinius kraujo, šlapimo ir išmatų tyrimus, kurie gali padėti nustatyti jūsų prakriti.

Nustatęs jūsų kūno konstitucijos tipą, gydytojas gali pradėti kompeksinį jūsų fizinių, emocinių, protinių ir dvasinių poreikių nustatymą ir rekomenduoti gydymą, padėsiantį harmonizuoti jūsų gyvenimo būdą su jūsų prakriti.

Facebook komentarai
- Reklama -

PARAŠYKITE ATSAKYMĄ

Įrašykite savo komentarą
Įrašykite čia savo vardą