Kiekvieną dieną girdime iš žmonių, kad jie nori tapti vegetarais, bet jie mano, kad tai yra labai sudėtinga bei sunku ir jie neturi pakankamai valios tai padaryti. Valia – tai ne tas įrankis, kurį reiktų naudoti kelyje į vegetarizmą. Vegetarizmas – tai pirmiausiai noras, o tik tada sprendimas.
Kiekviena pradžia ne visada maloni ar patogi, todėl kyla gana logiškas klausimas: ar tai to verta? Visada.

Geri ketinimai

Jei planuojate pereiti prie vegetarizmo tik dėl tos priežasties, kad tai teigiamai veikia sveikatą, arba tiesiog, nes tai tampa „madinga“ – šiuo atveju tai yra geriau net nepradėti, nes ilgai laikytis „tendencijos“ nepavyks. Bet koks perėjimas prie naujo gyvenimo būdo ir įpročių kaita reikalauja motyvacijos ir laiko. Pirma, pagalvokite apie tai, kodėl norite pereiti prie vegetariškos dietos, dėl kokių priežasčių. Visa kita bus lengva.

Skaityti

Prieš pradėdami kažką naujo, bandykite gauti kuo daugiau informacijos iš šaltinių, kuriais galima pasitikėti. Tai, kad jūs apsilankėte šioje svetainėje, rodo, kad Jus domina perėjimo prie vegetarizmo tema. Telieka toliau mokytis, ieškoti, klausinėti bei rasti atsakymus į klausimus.

Ieškoti paprastų receptų

Nereikia bėgti į parduotuvę pirkti nepažįstamų Jums produktų. Palaipsniui išbandykite kažką naujo, pridėkite naujų prieskonių, ištirkite produktų derinimo galimybes. Pažinkite save ir savo skonį. Viskas, kas vyksta palaipsniui, teikia labiausiai ilgalaikius rezultatus.

Kiekvieną savaitę išbandyti naujus dalykus

Išbandykite naują receptą kiekvieną savaitę ir, jei jis atitiko Jūsų skonį, pridėkite jį į savo sąrašą receptų, kuriuos gaminsite reguliariai. Jei patiekalas nepavyko, nesijaudinkite, palaipsniui Jūs surinksite savo asmeninę ir Jums tinkančią kolekciją vegetariškų receptų. Paprastai, kasdieninių receptų susirenka nuo 5 iki 15.

Pakeisti

Pabandykite gaminti savo kasdienius receptus, bet vietoj mėsos naudokite vegetariškus mėsos pakaitalus. Patinka makaronai su grietinėlės padažu ir vištiena? Pakeiskite vištieną grybais. Mėgstate plovą su ėriena? Pakeiskite ėrieną soja. Kiekvieną dieną, fantazija dirbs geriau ir geriau. Pabandykite. Patikėkite, Jūs jau žinote pakankamai daug vegetariškų receptų, tiesiog nesusimąstėte apie tai išsamiau.

Ką pirkti

Sudarykite maisto produktų, kuriuos valgote reguliariai, sąrašą: pusryčiai, priešpiečiai ir pietūs, taip pat desertai ir užkandžiai. Jokių specialių patiekalų receptų, tik produktų sąrašas. Pagalvokite apie vegetarišką alternatyvų šiems produktams ir padarykite dar vieną sąrašą. Su šiuo sąrašu, jums bus daug lengviau apsipirkti.

Sekti baltymų suvartojimą

Labiausiai paplitęs mitas – kad vegetarams katastrofiškai trūksta baltymų. Tiesą sakant, tie, kurie valgo mėsą, gauna daugiau baltymų nei jiems reikia. Suaugusiems, baltymų išvis nebereikia dideliais kiekiais. Jei maitinatės subalansuotai: valgote daržovių, grūdų, pupelių, riešutų, sojos produktų – viskas bus gerai, baltymų tikrai pakaks. Svarbiausia – stebėti balansą.

Pasakyti šeimai ir draugams

Jei tikrai nusprendė pereiti į vegetarišką gyvenimo būdą, Jūs turite informuoti savo šeimą ir draugus. Galų gale, juk Jūs ir toliau valgysite pusryčius, priešpiečius ir pietūs, aplankysite draugus, eisite į restoranus ir, žinoma, keliausite. Todėl geriausia, jeigu artimieji bus informuoti apie Jūsų sprendimą. Tai gali būti labai sunku, nes turėsite atsakinėti į aibę tų pačių klausimų, kurie ne visada labai malonūs. Pabandykite paaiškinti savo sprendimą, nesivelkite į ilgą diskusiją ir argumentus, neskatinkite kitų rinktis vegetarišką gyvenimo būdą, nes tai yra asmeninis apsisprendimas ir kiekvienas žmogus pats prie to prieina. Žinoma, jei Jūsų paprašys, papasakokite jiems, ką Jūs žinote, kur galima gauti žinių apie vegetarišką gyvenimo būdą. Kiekvienas savyje bent kartais yra pagalvojęs apie tai, kad nustoti valgyti mėsą. Tačiau ne visi tam ryžtasi.

Planuoti

Jeigu jūs einate kažkur į svečius, įspėkite iš anksto apie savo pageidavimus arba atsineškite savo vegetarišką patiekalą. Jeigu jūs einate į restoraną, peržiūrėkite meniu iš anksto.

Mėgautis gyvenimu

Jūs esate naujame ir įdomiame kelyje, Jūs padarysite daug atradimų: apie save, apie pasaulį. Tai ne tik mitybos pasikeitimas, tai Jūsų ir Jūsų minčių bei jų eigos pasikeitimas.

Parengta pagal www.Vegetarai.eu

Facebook komentarai
- Reklama -

PARAŠYKITE ATSAKYMĄ

Įrašykite savo komentarą
Įrašykite čia savo vardą