Dabar atėjo didžiulė mada, proteguojama „sveikuolių“, kad visi gali žiemą maudytis eketėje 30 dienų ir tai neva yra labai sveika. Tad aptarkime tai iš ajurvedos pozicijų.
 
Remiantis ajurveda, apsipilti šaltu vandeniu ar maudytis jame – tai padidinti Vata došą. Todėl nerekomenduočiau to daryti asmenims, turintiems vyraujančią ar išbalansuotą Vata došą.
 
Ajurvedos, o ir jogos požiūriu, kai žmogus nusprendžia atlikti tam tikrus veiksmus, tame tarpe ir askezes, grūdinimąsi, šie veiksmai gali būti atliekami trejose proto gunose. Jei veikiama tamaso būsenoje, tai reikš pirmiausia padaryti, o paskui pagalvoti. Rezultatai nenuspėjami. Jeigu veikiama radžaso būsenoje – kažkas daroma pernelyg staigiai, rizikingai, tuo pačiu pirmiausia besirūpinant rezultatu, o ne pačiu procesu ir jo galimomis pasekmėmis. Satva gunoje svarbiausias principas bus apgalvojimas, supratimas, nuoseklumas.
 
Taigi, jei žmogus, esant minusinei temperatūrai, išeina į gatvę be kepurės, nusprendęs, kad jam atėjo laikas grūdintis – yra tikimybė jam jau daugelis dalykų bus nebereikalingi, tame tarpe ir kepurė.
 
Grūdinimasis – tai nuoseklus procesas. Atsivėsinimas santalu kaktos ir smilkinių srityse karšto klimato zonose – tai ne tas pats kaip apsipilti šaltyje beveik ledo konsistencijos vandeniu, sutikite. Pirmas pavyzdys – tai akivaizdi nauda, antrasis gi – mažai nuspėjamas efektas, tačiau vis gi artimesnis greitosios pagalbos poreikiui.
 
Kai žmogus palaipsniui, rytas po ryto, diena po dienos, eina link sveiko gyvenimo būdo, kai jis nutaria tapti „ruoniu“ ar jogu ir apsipilinėti lediniu vandeniu ar maudytis eketėje, tai jis pradeda nuo šilto, tada vėsaus vandens, kontrastinio dušo, tokiu būdu didindamas savo imunitetą, pratindamas organizmą prie askezės, realiai grūdindamas jį.
Facebook komentarai