Iš kur mūsų organizme atsiranda toksinai (ama)?

0
1108

Prieš pradedant šalinti toksinus, būtinai turime suprasti, kaip jie organizme susidaro. Gerai žinomas posakis „švaru – ne ten, kur valoma, bet ten kur nešiukšlinama“, labai tiksliai atspindi Ajurvedos požiūrį šiuo klausimu. Ajurveda siūlo du metodus, kaip išspręsti toksinų mažinimo problemą: pirmasis yra toksinų (ama) susidarymo sumažinimas specialios mitybos ir virškinimo ugnies stiprinimo (agni) pagalba, o antrasis – tiesioginis toksinų pašalinimas.

Anot Ajurvedos, ama (toksinai) yra šalta, lipi medžiaga, susidariusi iš nesuvirškinto maisto dėl mitybos nesuderinamais maisto produktais bei blogo virškinimo. Ama taip pat susidaro, kai valgome šaltą maistą, pasenusius maisto produktus arba užgeriame maistą šaltais gėrimais. Čia taip pat paaiškinama tokia gerai žinoma taisyklė kaip „nevalgyti po 18 val.“ – naktį, natūraliai gęstantis virškinimas, negali suvirškinti gausios vėlyvos vakarienės, kuri ne tiek maitina kūną, kiek iš vienos pusės sukuria jausmingą pasitenkinimą, o iš kitos pusės – sudaro sąlygas susidaryti amai.

Todėl viena iš Ajurvedos organizmo valymo paslapčių yra ne tik pačiame valyme, bet ir virškinimo ugnies (agni) galios didinime. Stiprus agni ir natūralių biologinių ritmų paisymas yra pirmasis priešnuodis toksinų kaupimuisi.

Virškinimo ugnį (agni) skatina aštrių žolelių ir prieskonių naudojimas, pvz. imbierinė arbata ir prieskonių mišiniai puikiai atlieka šią užduotį. Galite nusipirkti vieną iš puikių produktų, pvz., čiavanprašą, arba patys pasiruošti tokį mišinį ar arbatą pagal atitinkamą receptą.

Facebook komentarai